BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

14 Ağustos 2017 Pazartesi

Dunyanın En Tuhaf Otelleri

Uçak iskeletinden kanalizasyon borusuna, dünyanın en acayip konaklama merkezlerini listeledik.
Aşağıdaki oteller de bu ilgi çekici aramaların sonucu keşfedilen ve görünce mutlaka bir gece geçirmek isteyeceğiniz cinsten.
727 Uçak iskeleti, Kosta Rika
Fotoğrafta gördüğünüz çılgın otel aslında 1965 model bir Boeing 727'nin içi boşaltılmış gövdesi. Şu anda Costa Verde Oteli'nin bir parçası olarak hizmet veren gövde bir zamanlar Güney Afrika ve Kolombiya'da yolcu taşıyordu. Klimalı iki oda ve bir suit içeren 727'nin okyanus manzaralı harika bir de terası var. Birçoğumuzun çocukluk hayallerini süsleyen bu uçak teması, uçuş korkusu yaşayanlar için bir kabus olabilir tabii.
Hotel Kakslauttanen
Hotel Kakslauttanen, FinlandiyaKuzey ışıklarını seyrederken iliklerinize kadar donmanıza gerek yok. Sıcacık cam iglonuzda uzanıp, vahşi doğanın ve renkli kuzey gecelerinin keyfine varabilirsiniz. Hotel Kakslauttanen, Aurora Borealis sezonunun başladığı Ağustos'un üçüncü haftasından Nisan sonuna kadar açık. Fakat unutmamanız gereken bir şey var: Eğer siz camın arkasını görebiliyorsanız, başkaları da içerisini görebilir.
Peki nereye park edeceğiz?
Yüzen ev, Londra
AirBnb'nin tanıtımı için kullanılsa da, bu orada konaklayamayacağınız anlamına gelmiyor. Şirket geçtiğimiz 18-23 Mayıs arasında bu sıra dışı evi konaklamaya açtı. İki oda, bir salon ve bir tuvaletten oluşan yüzen evin bahçesindeki mor salkımlar da bahçeye ayrı bir hava katıyor.
İsveç'teki lüks "kuş yuvası"
Kuş Yuvası, İsveç
İsveçli mimar Bertil Harström'ün tasarımı olan lüks ev, dört konuğu aynı anda ağırlayabiliyor. Kuzey İsveç'te lüks konutlar tasarlayan Harström'ün Lule Nehri vadisinde yarattığı bu evin merdiveni de kullanıldıktan sonra içeri toplanabiliyor ve doğal görünümünde mümkün olduğunca az değişiklik gözlemleniyor.
Das Park Hotel
Beton kanalizasyon borusu, Almanya
Bir sifon sesi duydunuz mu? Aslında size öyle gelmiş olmayabilir çünkü içinde rahat bir gece geçirmek için kiraladığınız bu oda aslında bir kanalizasyon borusu. Almanya'nın kuzeyinde yer alan Essen'deki Das Park Hotel'de betondan dökülmüş dev boru parçaları yeniden dekore edilmilş ve pratik otel odaları haline getirilmiş. Otelin bir ilginç yanı da, oda fiyatlarının tamamen "gönlünüzden ne koparsa" felsefesine göre belirlenmesi. Konaklamak isteyen müşterilerin, daha önceden alacakları rezervasyon kodu ile odalarına yerleşmeleri mümkün.
İnsansız Kale
İnsansız Kale, Solent, Britanya
İngiltere'nin güneyindeki Wight Adası'ndan yaklaşık 1 kilometre açıkta bulunan eski bir 19. yy deniz kalesi, bugün dünyanın en tuhaf konaklama mekanlarından biri olarak hizmet veriyor. Zamanında Fransızların yapacağı olası bir saldırıyı önceden gözlemleyebilmek için inşa edilen 7 dönümlük kale, bugün ziyeretçilerin kite sörf, jet ski ve kano ile keyifli vakit geçirebileceği bir otel olarak kullanılıyor. 200 kişinin aynı anda konaklayabileceği otelde iki gecelik konaklama paketi kişi başı yaklaşık 535 dolar. Ücrete, transferler, yemek, karşılama içkisi ve bütün etkinlikler dahil. Hiç fena değil...
Maceraseverler için en ideal otel
Kaya kampı, Galler
Eğer tatilde güvenliğe önem veren biriyseniz burayı şimdiden unutun. Ama adrenalin benim yaşam biçimim diyorsanız hemen yerinizi ayırtın. Gaia Adventures tarafından işletilen uçurum otelinde, dimdik bir kayalık yüzeye sabitlenmiş ve zeminden 65 metre yukarıda bulunan portatif yataklarda konaklamak hayatınızın macerası olablir. Tek yapmanız gereken biraz sakin olmak; en azından olmayı denemek.
Bavyera romantizmi!
Ağaç çadırları, Almanya
Bavyera'da tamamen havada asılı duran bu ağaç çadırlarda konaklamak için Hochseilgarten Hoellschlucht şirketi ile bağlantıya geçmeniz yeterli. Şirketin bundan başka, el yapımı iglo veya uçurum yüzeyi gibi farklı konaklama seçenekleri de mevcut.
Hayaller Aqua Dome...
Aqua Dome, Avusturya
Aqua Dome, Avusturya Alpleri'nde konumlanmış olan bir spa, sauna ve termal tesisi. Otelde konaklayanlar hemen yanıbaşındaki kayak tesislerinden de yararlanabiliyor.
Farklı konaklama fikirleri
“Sweet Willy,” Idaho, ABD
Idaho'daki bu köpek şeklindeki konaklama tesisini 1997 yılında Dennis Sullivan ve Frances Conklin motorlu testerelerini kullanarak inşa etmişler. Yaklaşık 10 metre boyundaki dev av köpeği bir sanat eseri mi, değil mi, karar sizin.

En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir