BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

2 Mayıs 2015 Cumartesi

Dunyanin En Acayip 10 Kamp Bolgesi

Dünyanın En Acayip 10 Kamp Bölgesi

Dağlardan buz mağaralarına, işte maceracıların keşfettiği en çılgın 10 kamp yeri.

Kamp yapmak macera dünyasında vazgeçilmez bir heyecandır. Eğer dağcılık, tırmanış veya BASE jump gibi doğa sporlarına meraklıysanız kamp yapmak sizin için de unutulmaz bir keyif olacaktır. Hele ki kamp yerleriniz aşağıda göreceğiniz maceracılarınki gibi olursa eğlence garanti.
Yıldızların altında
Eğer Afrika’daysanız, kamp yapmak için en iyi mekanın aracınızın üstü olması normaldir. Niye mi? Hem Nabib Çölü’nün eşsiz gece manzarasını seyredersiniz, hem de uyurken sizi ziyaret edecek vahşi hayattan korunabilirsiniz.
Dinlenmek için ideal bir duvar
Stefan Glowacz ve Robert Jasper, Baffin Adası’ndaki Buchan Körfezi’nin eşsiz manzarasının tadını çıkarıyor.


Buzul manzarasına karşı kamp
Vahşi doğa manzarası görmek için her zaman Kuzey Kutbu'na veya Afrika’nın göbeğine falan gitmek de gerekmiyor. ABD’nin Seattle kentinden kısa bir araba yolculuğu ile gidilen Sahale Buzulu da dağcılara mükemmel bir sabah manzarası sunuyor. 

Karda uyku keyfi
Kar üzerinde bunu yapmak için ne ödül veriliyorsa bu adam kesin onu kazanmıştır. İlla böyle bir gece geçireceğim diyorsanız, aldığınız uyku tulumunun sıfırın altındaki ısılarda da işe yaradığından emin olun.

Kayalık tepeler
Eğer tırmanış yapıyorsanız bütün malzemenizi yanınızda taşımak zorundasınız. Ama bazen o kadar yükün arasında bir de çadır taşımak zor gelebilir. Açık hava ne güne duruyor?

Günaydın Cerro Torre
David Lama, Cerro Torre’de çadırsız uyumaya karar vermiş. Aslında bu bir karardan ziyade bir mecburiyet. Çünkü Alpin stil tırmanışta mümkün olduğu kadar hafif ve hızlı olmanız gerekir. Yani, ihtiyacınız olandan fazlasını taşımak akıllıca değil. 

Fırtına çadırı
Biraz da yanına çadır almayı unutmayanlardan bahsedelim. Alastair Lee ve ekibinin Antartika’daki tırmanışlarında bulabildikleri en iyi kamp yeri, dik bir yamacın dümdüz duvarı. 


Buz mağarasında kamp
Buz otellerde konaklamak artık çok bilinen ve pahalı bir zevk. Ama usta maceracılar bu keyfi çok önceden keşfetmişlerdi, hem de bedavaya! 


Bisiklet ve uyku tulumu
Neden illa da bir çadıra ihtiyacınız olsun ki? Son birkaç yıldır İngiliz maceracı Alastair Humphreys yeni bir akıma öncülük ediyor ve insanları bisikletle yakın mesafelere pedal basıp açık havada konaklayacakları ucuz gezilere teşvik ediyor. Fakat İngiltere’de ufak bir yağmur sorun var. Zaten macera biraz da bu demek değil mi?En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir