BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

4 Nisan 2015 Cumartesi

Sadece Sualtinda Gorebileceginiz 10 Gizemli Heykel

Sadece Sualtında Görebileceğiniz 10 Gizemli Heykel

Deniz kızlarından Yunan tanrılarına, dünyanın en ilginç sualtı heykellerini keşfedin.

Dünyada türünün tek örneği olacak bir selfie çektirmek ister misiniz? Ne de olsa her gün sualtında bir deniz kızı heykeline veya ellerini yüzeye doğru açmış bir İsa heykeline rastlamak mümkün değil. Bazıları film seti olarak kullanılan, bazıları da başka amaçlar için oraya yerleştirilen bu heykellerin en büyük ortak noktası, artık okyanusları koruma fikrine hizmet ediyor olmaları.
Sualtındaki kadınla buluşun
 Grand Cayman’deki Amphitrite heykeli
“Sualtında parlayan harika bir yapıt” diye anlatıyor Sunset House Resort yöneticisi Keith Sahm. Adanın güneybatı ucunda, sahilden 50 metre açıkta ve 15 metre derinlikte bulunan 272 kiloluk heykel hemen her seviyedeki dalgıcın rahatlıkla ulaşabileceği bir konumda.
Muhafıza dikkat edin!
Grand Cayman’deki “Resifin Muhafızı” heykeli 
Bazılarına göre suyun altına dalıp muhafızı öpmek şans getirebiliyormuş. En azından, bölgedeki bir scuba mağazasının sahibi olan ve heykeli oraya diken Nancy Easterbrook öyle söylüyor. Hikâyeleri seven Easterbrook’a göre, heykeltıraşları aynı olan deniz kızı ve muhafız heykeli adeta kardeş olmuşlar ve yunuslar gibi suyun altından haberleşiyorlar.
Sualtında bir müze ziyaret etmek ister misiniz?

MUSA veya “Museo Subacuatico de Arte”, Cancun – Meksika

“Güneş doğduğunda ve heykelin etrafında büyüyen süngerlerin renkleri ortaya çıktığında muhteşem bir manzara beliriyor,” diye anlatıyor heykeltıraş Jason deCaires Taylor. Sualtında 500’den fazla gerçek boyutlu heykeli bulunan Taylor’ın eserleri Cancun’daki Isla Mujeres ve Punta Nizuc’ta bulunuyor.


Taylor herkese, bu müzeyi tam anlamıyla gezebilmeleri için scuba dalış eğitimi almalarını öneriyor. Çünkü suyun içerisinde yerçekiminden kurtulabilir ve üç boyutlu bir hareket kabiliyeti ile müzedeki eserleri çok farklı mesafe ve açılardan görebilirsiniz.
Sualtındaki en büyük heykel
Okyanus Atlası, Bahamalar
Dünyanın en büyük heykeli olan Okyanus Atlası da yine Jason deCaires Taylor’ın eseri. 60 ton ağırlığındaki heykel, okyanusların korunmaya muhtaç olduğunu simgeliyor. Taylor, yakınlarda bulunan ve resifi kirleten bir rafineriden şikayet ediyor. Turistlerin gelip bu kirliliği gördüğünü ve bunun da rafineri üstünde bir baskı yaratma adına olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyor.
Sualtındaki kutsal mekan
Christ of the Abyss heykeli, Portofino – İtalya
Scuba dalgıçlığı alanındaki öncülerden olan Dario Gonzatti’nin 1947 yılında hayatını kaybettiği noktaya dikilen 2,5 metre yüksekliğindeki bronz heykel, İtalyan heykeltıraş Guido Galletti tarafından yapılmış. Yüzeyin 10 metre altında yer alan heykel, bölgeye gelen hemen hemen bütün scuba ve serbest dalışçıların uğrak noktası haline gelmiş.
Sualtındaki İsa
 Christ of the Abyss, Key Largo – Florida
Heykeltraş Galetti aynı kalıptan üç tane İsa heykeli yapmış. Heykellerden ikincisi, 1961 yılında batan M.V. Bianca C adlı yolcu gemisi anısına Grenada’da yatıyor. Üçüncüsü ise Key Largo’daki John Pennekamp Mercan Resifi Eyalet Parkı’nda bulunuyor. GPS koordinatları herkesin ezberinde olan heykeli görmek için size gereken sadece bir çift palet.
Sualtındaki Meryem

 Sualtındaki kutsal mekan, Bohol – Filipinler
2010 yılında, bölgede dinamit ve siyanürle yapılan kaçak balıkçılıkla mücadele için gerçekleştirilen projede, Bien Unido Bariyer Resifi Sualtı Parkı’na 4 metre boyunda bir “Meryem ve Genç İsa” heykeli indirildi. Böylece mekan, dini ziyaretlerin yapıldığı bir bölgeye dönüşmüş oldu.
Sualtındaki gizemli şehir
 Yonaguni, Ryukyu Adaları – Japonya
Asya’nın Atlantisi olarak bilinen bu bölge aslında, Okinawa açıklarında bulunan bir dizi kum taşı oluşumu. Hassas açılara ve düzgün şekillenmiş dev basamaklara sahip olan yapının doğal mı yoksa insan yapısı mı olduğu hala tartışılıyor. Eğer insan yapısıysa, suyun 5 metre altına nasıl yapıldığı da ayrı bir merak konusu.
Hollywood tarihine bir göz atınSahte Maoi, Paskalya Adası – Şili

Şili açıklarında yer alan Paskalya Adası’nın gizemli heykellerini bilmeyen yoktur. Bu heykel ise su altında yatmış ve suyun yüzeyine bakıyor ama onun zannedildiği gibi antik bir değeri yok. Kevin Costner’ın prodüktörlüğünü yaptığı 1994 yapımı Rapa-Nui adlı filmden geriye kalan bu dekor, bugünlerde dalgıçların ziyaret etmekten keyif aldığı oldukça popüler bir mekan.


En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir