BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

17 Şubat 2015 Salı

Seyahat Rotaniza Eklemeniz Gereken 10 Gizemli Yer

Seyahat Rotanıza Eklemeniz Gereken 10 Gizemli Yer

Seyahat etmeyi seviyor musunuz? Bu mekanları gördükten sonra bavulunuzu toplamaya başlayacaksınız!

Dünyanın keşfedilmemiş yerlerini tanıttığımız listelerin yoğun ilgi görmesi üzerine bu yoldan devam etmeye ve rotalarımızı daha da çeşitlendirmeye karar verdik. Okyanusun derinliklerinden yerin yüzlerce metre altındaki mağaralara, bu 10 garip lokasyonu gördükten sonra bavulunuzu hazırlamaya başlayacaksınız!

Ditznup Cenote, Yukatan Yarımadası – Meksika
Obruk, suyun toprağın altında zaman içinde oyduğu dev çukurlara verilen ad. Meksika’nın Yukatan Yarımadası, zengin yeraltı nehir ağı sayesinde yaklaşık 3.000 obruğa ev sahipliği yapıyor. Dzitnup bu obrukların en ünlü olanlarından ve diğer 3.000 kardeşi gibi o da yerel halk tarafından doğal havuz olarak kullanılıyor.

Fly Ranch Gayzerleri, Nevada – ABD
 Her ne kadar doğal bir oluşum gibi gözükse de, Fly Ranch insan yapısı olarak tanımlanabilecek bir gayzer. Uygunsuz konumda açıldığı tespit edilen bir petrol kuyusunun mühürlenmesiyle meydana gelen oluşum, yeraltındaki minerallerin etkisiyle zaman içerisinde çılgın renklere bürünerek bir tepecik halini aldı. Tepecik diyoruz çünkü şu anda boyu iki metreden biraz az, fakat büyümeye devam ediyor.

Katmai Dağı’ndaki krater gölü, Alaska – ABD
Yaklaşık 2.000 metre yüksekliği olan Katmai Dağı için Alaska’nın çatısı diyemeyiz ama deliği olduğunu galiba söyleyebiliriz. İçi suyla dolu olan bu büyük çukur, bir krater gölü ve bölgede daha başka benzerleri de var. Peki onu eşsiz kılan şey ne? Dağ, 2.000 metre yüksekte ama gölün tabanı 760 metre daha aşağıda yer alıyor. Uyarı: Derinliği 300 metre olan göle dalış giysisi ile bile dalmak oldukça tehlikeli.

 Maunsell Army Forts, Kent – İngiltere
İkinci Dünya Savaşı’ndan kalan ve artık bir harabe görünümünde olan askeri yapıları, açık havalarda Kent sahilinden görmek hala mümkün. Ama daha iyi görebilmek için bir bot kiralanabilir. 60’lı ve 70’li yıllarda korsan radyo istasyonu olarak da kullanılan harabeler bir zamanlar, anakaradan bağımsız olduğunu iddia eden “Principality of Sealand” adlı korsan bir ülkeye ev sahipliği bile yapmış.

Petra antik kenti, Ürdün
Petra antik kentini çoğunuz filmlerden ve belgesellerden hatırlayacaksınız ama bu görüntüsüne ilk defa şahit olduğunuza eminiz. Günbatımında, zemine yayılmış mumlarla aydınlatılan bu antik yapıyı görünce hemen bavulunuzu hazırlamak gelmedi mi içinizden?

Reed Flute Cave, Guangxi – Çin
Çin’in güneydoğu bölgesinde yeryüzeyin metrelerce altında gömülü bir doğal hazine var: "Kamış Flüt Mağarası". Mağaraya ismini veren kamışlar içerideki sarkıtlardan değil, mağaranın hemen dışında yer alan gerçek kamışlardan geliyor. Son yıllarda turistlerin uğrak mekanı haline gelen mağaranın yaklaşık bin yıllık bir geçmişi olduğu söyleniyor. İçerideki ışığın kaynağını merak edenler için hemen söyleyelim, maalesef o ışık yapay.

Rio Tulija, Meksika
Rio Tulija ve Agua Azul, Meksika’nın güneyinde yer alan iki doğa harikası nehir. Açık mavi suyuyla ünlü bu tatlı su cenneti, ünlü kanocu dostumuz Rafa Ortiz ve arkadaşları tarafından da defalarca ziyaret edilmişti.

Shilin Taş Ormanı, Çin
Taş Ormanı ile ilgili bir sürü efsane ("aslında onlar taş kesilmiş ağaçlardı") var ama gerçekte onlar birer kireçtaşı oluşumu. Bu doğa harikası yer, turistik olarak da ziyaret edilebiliyor.

USS Kittiwake gemi batığı, Cayman Adaları
1945 yılında inşa edilen USS Kittiwake, yaklaşık 50 yıl boyunca bir denizaltı kurtarma gemisi olarak hizmet verdi ama artık kendisi bir “denizaltı” oldu. Cayman Adaları’nda, okyanus tabanında uzanan 75 metre uzunluğundaki batık, artık yapay bir resif görevi görüyor ve dünyanın en iyi SCUBA dalış mekanları arasında gösteriliyor.

Vila Franca do Campo, Azor Takımadaları
Portekiz’e bağlı Azor Takımadaları volkanik kayalardan oluşuyor ve Atlantik Okyanusu'nun ortasında yer alıyor. Kayıp Atlantis hikayesiyle de anılan Azorlar, katılımcıların 30 metre yüksekteki kayalardan denize atlandığı Red Bull Cliff Diving etkinliğine de ev sahipliği yapmıştı. Adalar, volkanik yapıları nedeniyle birçok şarap bağını ve aynı zamanda bazı askeri üsleri barındırıyor.

En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir