BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

22 Aralık 2014 Pazartesi

Romanin gizli kalmis turistik yerleri

Roma’nın gizli kalmış turistik yerleri

Roma, herkesin gezip görmek istediği bir şehirdir. Aşk Çeşmesi, Vatikan ve St. Peter Kilisesi Roma’nın en çok bilinen yerleridir. Ancak Roma’da gizli kalmış daha pek çok yer vardır. İşte Roma’nın gizli köşeleri…

 Appia Antica

Tarihteki ilk döşenmiş yol olarak resmi kayıtlara geçen bu patikaya Kraliçe yolu denirdi. M.Ö. 312 yılında inşa edilen yol Roma ile Brindisi’yi bağlamaktadır. Yol güzel villalar ve tarihi harabelerin arasından geçip gitmektedir.
 Centrale Montemartini

Ostiense’deki eski bir elektrik santralinin yerine inşa edilen bu etkileyici müzede tarihi heykeller, endüstriyel malzemelerin yer aldığı bir arka planda sergilenmektedir.

Gizli Anahtar Deliği

Piazza die Cavalieri di Malta’da bulunan büyük kapının deliğinden baktığınızda bir sürprizle karşılaşacaksınız. Anahtar deliğinden St. Peter Bazilikası’nın kubbesi görünmektedir.
 Kedi Barınağı

Roma’da çoğu dışarıda yaşayan 300 binden fazla kedi olduğunu biliyor muydunuz? Son 20 yılda bu kedilerin çoğunluğu Torre Argentina kazı alanına götürülmüş ve buranın sakinleri tarafından beslenmiştir. 1990’da bölgede açılan bir barınakta gönüllüler tarafından beslenen 400’den fazla kedi yaşamaktadır.
 Porta Portese Pazarı

Roma’daki bit pazarlarından biri olan bu alanda güneşli bir havada gezmek keyifli olacaktır. Pazarda saatten bisiklete pek çok eşya uygun fiyatlarla satılmaktadır.

 Roma Protestan Mezarlığı

18. yüzyılda inşa edilen bu mezarlık Katolik olmayanların gömüldüğü bir alandır. Çünkü Katolik olmayanlar Roma topraklarına gömülemezdi. Burada İngiliz şairlerinden Shelley ve Keats de yatmaktadır.

 St. Ignatius Loyola Kilisesi

Bu barok kilise Roma’da inşa edilen ikinci Cizvit Tarikatı kilisesidir. Freskleri Andrea Pozzo tarafından 1685’te inşa edilen bu kilise kesinlikle görülmeye değerdir. Tavanı kemerli gibi görünen kilisenin adresi via del Caravita 8 numaradır.

Villa Doria Pamphili

Fransız tarzı bahçelerde dolaşmak Romalılar’ın çok sevdiği bir aktivitedir. Gianicolo Tepesi’nde bulunan alan, Villa Borghese bahçeleri kadar güzeldir. Bahçedeki çeşmelerde tiyatro figürlerinden yontulmuş suratlardan akan suları izlemeye doyamayacaksınız.En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir