BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

15 Aralık 2014 Pazartesi

Krallar Vadisi’nin Gizemleri

Krallar Vadisi’nin Gizemleri

Dünyanın en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biri olan Mısır’da, firavunların izinde Krallar Vadisi’nin gizemlerine kulak verelim


Eski Mısırlılar, firavunları için devasa anıtlar inşa etti. Ancak kimsenin görmesini istemedikleri yer altı mezarlarının inşası için de zaman ve hazine harcadılar. Bu görkemli mezarların en tanınmışları, Luksor yakınında Nil Nehri’nin batı yakasındaki Krallar Vadisi olarak bilinen bölgededir.

 Yeni Krallık ( M.Ö. 1539-1075) döneminde vadi, Tutankhamun, I. Seti, II. Ramses gibi firavunların, kraliçelerin, rahiplerin ve elit tabakanın gömüldüğü yer haline gelmiştir.

 Mezarlarda bulunan eşyalar ve mimari özellikleri diğer dünya için yapılan hazırlıkları gözler önüne sermektedir. Diğer dünyada ruhunun yeniden dirilebilmesi için ölen kişi de mumyalanarak mezara konulurdu.
 Yer altı mezarlarında bir kralın öteki dünyada ihtiyaç duyabileceği her türlü eşya olurdu. Hazineleri, maskeleri, altın plakaları ve eşyalarıyla birlikte gömülürdü. Öteki dünyadaki törenler için yeterli yiyecek, içecek , şarap ve bira da konulurdu.
 Krallar Vadisi’nin Gizemleri

Yüzyıllardır mezar kazıcılar ve hazine avcıları Krallar Vadisi’nin altını üstüne getirmektedir. Ancak buradaki bilinmeyenlerin sonu gelmiş değildir.
 Çoğu kimse 1922 yılından önce ortaya çıkarılan 62 mezarın vadideki anıtların tümü olduğu kanısındaydı. Başka mezar alanı bulunamayacağı düşünülüyordu.
 Ancak bu inanış, çocuk kral Tutankhamun’un mezarı Howard Carter tarafından ortaya çıkarıldığında geçerliliğini kaybetti.
 2005 yılında ise arkeolog Otto Schaden, Tutankhamun’dan beri vadinin ilk bilinmeyen mezarını keşfetti. Mezar, Tut’un mezarının sadece 15 metre ilerisinde ortaya çıkarıldı. Kazı alanına KV 63 ismi verildi.
 KV 63’te mumya bulunmamasıyla birlikte lahitler, çömlekler, kumaşlar, çiçekler ve diğer eşyalar ortaya çıkarıldı. Bazıları bu eşyaların başka bir mezarın habercisi olduğuna inanıyor.

ŞEBİ ARUS MEVLANAYI ANMA TÖRENLERİ TURU 0312 425 2500

ŞEBİ ARUS MEVLANAYI ANMA TÖRENLERİ TURU 0312 425 2500
ANKARA ÇIKIŞLI KONYA ŞEBİ ARUS MEVLANAYI ANMA TÖRENLERİ TURU

Ankara Çıkışlı ILGAZ Turu

Ankara Çıkışlı ILGAZ Turu
Hemen ara: 0312 425 2500

YILBAŞI AMASRA TURU

YILBAŞI AMASRA TURU
Hemen ara: 0312 425 2500

YILBAŞI KAPADOKYA TURU

YILBAŞI KAPADOKYA TURU
Ankara Çıkışlı Yılbaşı Kapadokya Turu

YILBAŞI SANATÇILI OTELLER- YILBAŞI OTELLERİ

YILBAŞI SANATÇILI OTELLER- YILBAŞI OTELLERİ
ANKARADA YILBAŞI REZERVASYON 0312 425 2500

En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir