BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

20 Aralık 2014 Cumartesi

İstanbulun en etkileyici camileri


İstanbul’un en etkileyici camileri

Kültür şehri İstanbul’da binlerce cami ibadet için hazır bulunmaktadır. İşte bunlar arasından seçtiğimiz 5 etkileyici cami…


 Eyüp Camii

Eyüp El Ensari’nin adı verilen cami Fatih Sultan Mehmet tarafından şehir duvarlarının dışında inşa ettirilmiştir. Eyüp Camii İstanbul’daki en kutsal camidir.

Diğer camiler kadar ihtişamlı ve büyük olmasa da Hz. Muhammed’le olan bağından dolayı çok büyük önem taşımaktadır.
 Fatih Camii

İstanbul’daki en büyük camilerden biri olan Fatih Camii, İstanbul’un en yüksek tepesine Fatih Sultan Mehmet’in emriyle inşa edilmiştir. 1453 yılında İstanbul’un fethi üzerine aya Sofya’dan daha görkemli olması amacıyla inşa ettirilmiştir. 1453-1470 yılları arasında depremden büyük zarar görmüştür. Bugünkü haline 1771 yılındaki restorasyonlar sonucu kavuşmuştur. Fatih Sultan Mehmet’in türbesi de burada bulunmaktadır.
 Süleymaniye Camii

Mimar Sinan tarafından inşa edilen Süleymaniye Camii Türk tarihinin en önemli eserlerinden biridir ve tüm dünyada hayretle karşılanmaktadır. 16. yüzyılda inşa edilen cami, Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmıştır.

Haliç’e yukarıdan bakan bir tepede inşa edilen caminin geniş bir bahçesi, 4 medresesi, hamamları ve hastaneleri de bulunmaktadır.
 Sultanahmet Camii

Yabancılar tarafından “Mavi Cami” olarak bilinmesinin sebebi iç dekorunun ve boyalarının genellikle mavinin tonlarından oluşmasıdır. İslam dünyasının şaheserleri arasında yer alan Sultanahmet Camii, Sultan 1. Ahmet tarafından 1609-1616 yılları arasında inşa ettirilmiştir. Sultanahmet Camii’nin seramik çini dekorları, mermer mihrabı ve ruhu bambaşkadır.
Yeni Camii

400 yaşında olmasına rağmen diğer camilere göre daha yeni olduğu için bu isimle anılır. Eminönü Meydanı’nın güney kısmında bulunan cami Osmanlı mimarisinin eşsiz güzelliklerini yansıtır.

Sultan III. Mehmet’in annesi Safiye Sultan tarafından Mimar Sinan’ın öğrencilerinden olan Mimar Davud Ağa tarafından tasarlanmıştır. Birkaç on yıl sonra Sultan Turhan Hatice’nin cömertliği sayesinde tamamlanmıştır. İç tasarımında altın, mermer ve İznik çinileri kullanılmıştır.
Fatih Camii hakkında,  Süleymaniye Camii hakkında, Sultanahmet Camii,  Yeni Camii hakkında,   Eyüp Camii hakkında,  nerede,  istanbul camileri,  en güzel camiler,
En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir