BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

24 Aralık 2014 Çarşamba

Dunyanin en buyuk heykelleri

Dünyanın en büyük heykelleri!

Hala en büyük heykellerden biri olarak kabul edilen Mısır’daki Sfenks, 20 metre yüksekliğindedir. İşte son 30 yıl da hesaba katıldığında ortaya çıkan tablo!

Tarihi çağlardan beri heykeller inşa edilmektedir. Bazıları dini bazıları halkların özgürlüğü için yükselen bu heykeller arasındaki çekişme de yüzyıllardır devam etmektedir. Hala en büyük heykellerden biri olarak kabul edilen Mısır’daki Sfenks, 20 metre yüksekliğindedir. İşte son 30 yıl da hesaba katıldığında ortaya çıkan tablo!

 Buddha İlkbahar Tapınağı(153 metre)

Dünyadaki en büyük heykel özelliğine sahip bu yapı 153 metre yüksekliğindedir. 20 metrelik nilüfer çiçeği şeklinde süs ve 25 metrelik bir bina üzerinde yükselir. Afganistan’daki Bamiyan Buddhaları Taliban tarafından yıkıldıktan sonra inşası planlanmıştır. 2008 yılında tamamlanmıştır ve Vairocana Buddha’yı tasvir eder.


 Laykyun Setkyar (130 meters)

Dünyanın en büyük 2. heykeli olan Laykyun Setkyar, Mayanmar’da Po Kaung Tepeleri’nde inşa edilmiştir.  Heykelin ayaklarının dibinde dünyanın en büyük yaslanan Buddha heykeli bulunur. Laykyun Setkyar 2008’de, yaslanan Buddha ise 1991 yılında tamamlanmıştır.
 Rodina Mat (102 metre)

Ukrayna, Kiev ‘de bulunan bu heykel 2. Dünya Savaşı’ndaki Sovyet halkını temsil etmesi amacıyla bir model olarak inşa edilmiştir. 1981 yılında yapımı tamamlanan titanyum heykel 62 metre yüksekliğindedir. Bir müzenin üzerinde yükselen heykelin toplam yüksekliği 102 metre, ağırlığı ise 560 tondur.
 Ushiku Daibutsu (120 metre)

Japonya’da Ushiku şehrinde bulunan heykel dünyanın en büyük 3. heykelidir.  10 metrelik bir kaidenin üzerinde bulunan 10 metrelik bir nilüfer çiçeğinin üstünde yükselen heykel, Amitabha Buddha figürünün temsil edildiği bronz bir heykeldir.

İmparatorlar Yan ve Huang  (105 metre)

İmparatorlar Yan ve Huang’ın heykelleri bir dağa kazınarak inşa edilmiştir. Bitmesi 20 yıl süren kazıma işlemi sonucunda 106 metre yükseklikteki heykeller ortaya çıkmıştır. Yan Di ve Huang Di, en eski 2 Çin hükümdarıdır.

En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir