BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

26 Kasım 2014 Çarşamba

Vanda Gezilecek Yerler

Van’da Bunları Yapın

Van’a gitmeyi düşünüyorsanız ve Van’a gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Van’da yapmanız gerekenler. Van’a gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Van’da keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat.

Van Denince Akla Gelenler

Van denince akla ilk gelen şeyler Van Gölü, Van kedisi, otlu peyniri ve Akdamar Adasıdır. Bunların yanı sıra Van’ın tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Van’a ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

İşte Van’da Yapılacak Şeyler

Van Rafting Yapma

Rafting Yapma
Rafting Yapma
Van, her ne kadar Doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır ve bu ilimizde bir takım aktiviteler yapabilirsiniz. Bunlardan birisi de rafting yapma. Van gezinize renk getirecek ve adrenalin yaşatacak bir aktivite arıyorsanız rafting yapma en doğru karardır. Bu spor için tercih edilen ilk yer Müküs Çayı.Van ilinin Bahçesaray ilçesi yavaş yavaş rafting merkezine dönüşmekte.

Van Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşütü
Tıpkı rafting gibi adrenalin ve heyacan dolu bir spor olan yamaç paraşütünü de Van’da yapabilirsiniz. Van ve çevresinin doğal güzelliklerini gökyüzünden izlemek isterseniz yamaç paraşütü en doğru karar. En çok tercih edilen yamaç paraşütü yapma noktası Artos Dağıdır.

Van Dalış Yapma

Dalış
Dalış
Van ve çevresinde yapabileceğiniz bir diğer aktivite dalış yapma. Ülkemizin en büyük gölü konumundaki Van Gölü aynı zamanda Avrupa’nın da 5. büyük gölü konumundadır. Çok büyük olması sebebi ile tıpkı bir deniz görüntüsüne sahip Van Gölünde birçok dalış noktaları mevcuttur. Akdamar, Çarpanak ve Adır Adası bunlardan bazılarıdır.

Van Kayak Yapma

Abalı Kayak Merkezi
Abalı Kayak Merkezi
Van’a gezmeye geldiyseniz iklim şartlarından dolayı kesin olarak yapmanız gereken spor tabi ki kayaktır. Abalı Kayak Merkezi bu sporu yapabileceğiniz noktadır. Van’ın Gevaş ilçesinde bulunan bu merkezde kış aylarında kayak yapmak popülerdir.

Van Kahvaltı

Van kahvaltısı
Van kahvaltısı
Ülkemizin her bir köşesinin kendine özgü birbirinden lezzetli yöresel tatları vardır. Bu özellik tabi ki Van içinde geçerli. Van’a geldiğinizde mutlaka Van’ın kendine özgü kahvaltısından yapın. Van’ın yöresel kahvaltısını yaparak güne başlamayı unutmayın. Süzme yoğurt, otlu peynir, kaymak, bal, çörek gibi birçok lezzeti bir arada bulacağınız bu kahvaltıyı yapmadan Van’dan ayrılmayın.

Van’a Gidince Yapmadan Dönmeyin

*** Tarihi yapılardan Van Kalesini, Hoşap Kalesini gezmeden,
Van Kalesi
Van Kalesi
*** Doğal güzelliklerinden Muradiye Şelalesini, Edremit ve Gevaş kıyılarını ve göllerini gezmeden,
Muradiye Şelalesi
Muradiye Şelalesi
*** Van tarihini görebileceğiniz Van Müzesini görmeden,
Van Müzesi
Van Müzesi
*** Gözlerinden birisi mavi diğeri yeşil olan dünyaca ünlü Van Kedisini görmeden,
Van Kedisi
Van Kedisi
*** Yöreye özgü Van kilimlerini ve savat yani gümüş işlemeli el sanatlarından satın almadan,
Van kilimleri
Van kilimleri
*** Van’ın yöresel lezzetlerinin tadına bakmadan
Van Yöresel Lezzetler
Van Yöresel Lezzetler
sakın dönmeyin…

En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir