BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

26 Kasım 2014 Çarşamba

Usakda Gezilecek Yerler

Uşak’ta Bunları Yapın

Uşak’a gitmeyi düşünüyorsanız ve Uşak’a gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Uşak’ta yapmanız gerekenler. Uşak’a gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Uşak’ta keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat.

Uşak Denince Akla Gelenler

Uşak denince akla ilk gelen şeyler deri, kilim, battaniye, Türkiye’nin ilk Şeker Fabrikasıdır ve Karun Hazineleridir. Bunların yanı sıra Uşak’ın tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Uşak ‘a ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

İşte Uşak’ta Yapılacak Şeyler

Zengin bir tarihe sahip olan Uşak’ta birçok müze, antik kent ve tarihi yapılar bulunmakta. Belkide hiç görmediğiniz şeyler görebilirsiniz Uşak’ta. Uşak’a gittiğiniz zaman hem gezeceğiniz yerler çok hemde yapacağınız aktiviteler çok. Son derece temiz bir havası olan Uşak’ta şifalı sulara giderek bazı rahatsızlıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Ulubey’de bulunan Aksaz Kaplıcası, Göle Köyü civarında bulunan Örencik Kaplıcası ve tabi ki Banaz’daki Hamamboğazı Kaplıcaları gidebileceğiniz şifalı sular.
Hamamboğazı Kaplıcaları
Hamamboğazı Kaplıcaları
Zengin bir tarihe sahip olduğunu söylemiştik. Bu tarihi görmek için özellikle müzeleri görmelisiniz. Ayrıca birçok tarihi yapıda görülmesi gereken değerler. İnay Kervansarayı, Burma Camii, Blaundus Antik Kenti, Cimcim Çeşmesi, Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi bunlardan bazıları. Uşak denince akla ilk gelen Karun Hazineleri mutlaka ve mutlaka görülmesi gerekir. Bu hazineleri Uşak Müzesinde görebilirsiniz.
Antik Kentler
Antik Kentler
Uşak’a özgü yöresel yemeklerinde tadına bakılması gerekir. Bunlardan bazıları katmeri tas kapama, bükme ve tarhana. Uşak’tan ayrılırken de Uşak’a özgü ve Uşak’ın simgelerinden Eşme kilimleri, Uşak battaniyelerinden satın almayı unutmayın. 

Uşak’a Gidince Yapmadan Dönmeyin

*** Karun Hazinelerini görmeden,
Karun Hazineleri
Karun Hazineleri
*** Antik Kentlerini gezmeden,
Antik Kentler
Antik Kentler
*** Kanyonlarını görmeden,
Ulubey Kanyonları
Ulubey Kanyonları
*** Her yıl Nisan’da düzenlenen cirit şenliklerine katılmadan,
Cirit müsabakaları
Cirit müsabakaları
*** Battaniye, deriden yapılmış ürünler ve giysiler satın almadan,
Uşak Battaniyeleri
Uşak Battaniyeleri
*** Dünyaca ünlü Uşak halısı ve Eşme kilimi satın almadan
Eşme kilimleri
Eşme kilimleri
sakın dönmeyin…

En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir