BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

26 Kasım 2014 Çarşamba

Kayseride Gezilecek Yerler

Kayseri’de Bunları Yapın

Kayseri’ye gitmeyi düşünüyorsanız ve Kayseri’ye gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Kayseri’de yapmanız gerekenler. Kayseri’ye gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Kayseri’de keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat.

Kayseri denince akla ilk gelen şeyler hiç şüphesiz Erciyes Dağı, Kayseri Mantısı, Kayseri Sucuğu ve Kayseri Pastırmasıdır. Bunların yanı sıra Kayseri’nin tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Kayseri’ye ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

İşte Kayseri’de Yapılacak Şeyler

Kayseri ili, hem halkı ile hemde sahip olduğu özellikleri ile Türkiye çapında ün yapmış bir ilimizdir. Pastırması, sucuğu ve mantısının yanı sıra doğal güzellikleri ve tarihi ile de görülmeye değer bir şehirdir Kayseri. Kayseri’nin en önemli özelliklerinden birisi de dünyanın en eski şehirlerinden birisi olması. Aynı zamanda turizm merkezlerinden olan Kapadokya Bölgesinin içinde yer almaktadır.

Kayseri Bedesten ve Tarihi Çarşısı

Bedesten ve Tarihi Çarşı
Bedesten ve Tarihi Çarşı
Kayseri’de birçok tarihi çarşı bulunmaktadır. Eğer imkanınız varsa bu bütün bu bedesten ve tarihi çarşıları gezin. Ama imkanınız yoksa en önemlilerinin Pirinççiler, Hacıefendi ve Kapalı Çarşı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bu çarşılardan veya bedestenlerden hem kendinize hemde sevdiklerinize hediye almak isterseniz mantı, pastırma, sucuk, Bünyan Halısı ve Yahyalı Halısı en iyi alternatiflerdir.
Yahyalı Halısı
Yahyalı Halısı

Kayseri Erciyes Dağı ve Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi
Erciyes Kayak Merkezi
Kayseri denince ilk akla gelenlerden birisi de hiç şüphesiz Erciyes Dağıdır. Erciyes Dağının varoluşu ile yapılan Erciyes Kayak Merkezi de Kayseri’ye başka bir güzellik katmıştır. Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden birisi olan Erciyes Kayak Merkezinin en önemli özelliği kayak yapmak için en uygun karın yağmasıdır. Burada bir yandan kayak yaparken bir yandan da manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bembeyaz görüntüsü ile manzaraya hayran kalacaksınız.

Kayseri Doğa Yürüyüşü ve Piknik İmkanları

Kayseri, doğal güzellikleri ile de ünlü bir şehirdir. Bu doğal güzelliklerin içinde doğa ile iç içe olacak şekilde bir doğa yürüyüşünü de eksik etmeyin. Kayseri’de yapacağınız bu doğa yürüyüşlerinde sakinliğin ve beraberinde gelen huzurun tadını çıkarın. Sarımsaklı Baraj Gölü, Kapuzbaşı Şelalesi, Yedigöller, Hacer Ormanı bu doğal güzelliklerden bazılarıdır.
Kapuzbaşı Şelalesi
Kapuzbaşı Şelalesi
Kayseri’deki bu doğal güzelliklerden Kapuzbaşı Şelalesinde piknik yapmayı da ihmal etmeyin. Yeşilin içinde ve kuş seslerinin eşliğinde piknik keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca Beştepeler  Piknik Alanı da yine aynı keyfi tadabileceğiniz bir mekan.

Kayseri Yöresel Lezzetler

Kayseri Mantısı
Kayseri Mantısı
Kayseri ile alakası olmayan bir insan bile Kayseri mantısını, Kayseri pastırmasını ve Kayseri sucuğunu mutlaka bilir. Kayseri’ye gidip de bu yöresel lezzetleri yemeden dönmek olmaz. Kayseri mantısını, Kayseri pastırmasını ve Kayseri sucuğunu Kayseri’de yemenin lezzeti bir başkadır.
Kayseri Pastırması
Kayseri Pastırması

Kayseri’ye Gidince Yapmadan Dönmeyin

* Erciyes Dağına çıkıp Erciyes Kayak Merkezinde kayak yapmadan,
* Erdemli Vadisindeki ve Soğanlı Vadisindeki Kaya Kiliselerini gezmeden,
Kaya Kiliseleri
Kaya Kiliseleri
* Kapuzbaşı Şelalesi ve Beştepeler’de piknik yapmadan,
Beştepeler Piknik Alanı
Beştepeler Piknik Alanı
* Kayseri Kalesini görmeden,
Kayseri Kalesi
Kayseri Kalesi
* Yöresel el sanatlarından Bünyan Halısı ve Yahyalı Halısı almadan,
Bünyan Halısı
Bünyan Halısı
* Yöresel lezzetlerden mantı, pastırma ve sucuk lezzetlerinin tadına bakmadan
Kayseri Sucuğu
Kayseri Sucuğu
sakın dönmeyin…

En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir