BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

26 Kasım 2014 Çarşamba

Kahramanmarasda Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş’ta Bunları Yapın

Kahramanmaraş’a gitmeyi düşünüyorsanız ve Kahramanmaraş’a gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Kahramanmaraş’ta yapmanız gerekenler. Kahramanmaraş’a gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Kahramanmaraş’ta keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat.

Kahramanmaraş denince akla ilk gelen şeyler başta Maraş dondurması olmak üzere doğal güzellikleri, içmeleri ve Taş Medrese gibi tarihi yerleridir. Bunların yanı sıra Kahramanmaraş’ın tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Kahramanmaraş’a ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır. Kahramanmaraş’a gittiğiniz zaman kendinizde göreceksiniz ki Kahramanmaraş’ın doğal güzelliklerinin manzaraları tıpkı bir kartpostala benzer. Ayrıca ünü tüm Türkiye’yi saran dondurması ve zengin yöresel yemekleri ile Kahramanmaraş bambaşka bir yerdir. İnsanlarının ada çok sıcak ve misafirperver olduğu Kahramanmaraş mutlaka görmeniz gereken bir yer.

İşte Kahramanmaraş’ta Yapılacak Şeyler

Kahramanmaraş’ın Maraş Dondurması

Maraş Dondurması
Maraş Dondurması
Kahramanmaraş’a adımınızı atar atmaz hemen bir Maraş dondurmasının tadına bakın. Ünü ülke sınırlarını dahi aşan Maraş dondurması şehrin her yerinde satılmaktadır. Maraş dondurmasını farklı kılan en önemli etken kekik otları ile beslenen keçilerin sütlerinden yapılıyor olması. Kahramanmaraş dondurmasını yediğiniz zaman daha önce dondurma yemediğinizi düşüneceksiniz.

Kahramanmaraş Doğa Yürüyüşü

Atlı Doğa Yürüyüşü
Atlı Doğa Yürüyüşü
Doğa ile iç içe olacağınız, temiz hava, kuş sesleri ve bol oksijene sahip doğa yürüyüşleri de yapılması gereken aktivitelerden. Başkonuş Yaylası/Kahramanmaraş, Hacınınoğlu/Türkmenler ve Engizek Zirvesi doğa yürüüşü yapılacak en uygun parkurlara sahiptirler.
Ayrıca eğer ata binmeyi seviyorsanız yada ata binme hevesinin varsa Kahramanmaraş’ta bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Hem doğa yürüyüşü yapmak hemde ata binmek için at ile yapabileceğinizi doğa yürüyüşü aktiviteleri bulunmaktadır. Bu aktivite için en uygun parkur Binboğa Dağlarıdır.

Kahramanmaraş Yaylaları

Başkonuş Yaylası
Başkonuş Yaylası
Kartpostallık manzaralara sahip Kahramanmaraş’ın eşsiz güzellikli yaylalarına gitmemek olmaz. Gökyüzünü kendinize çok yakın hissedeceğiniz Kahramanmaraş yaylalarında mutlaka piknik yapın ve bu yaylaların havasını soluyun. Özellikle çok sıcak geçen yaz mevsiminde birçok kişinin tercih ettiği bu yaylaların en çok tercih edilenleri ise Yavşan Yaylası ve Başkonuş Yaylasıdır.

Kahramanmaraş Alışveriş

Hediyelik Eşya
Hediyelik Eşya
Zengin tarihi ve özellikle Kurtuluş Savaşında destan yazan Kahramanmaraş’ın çarşısından her türlü hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Bu tarihi çarşıda hem kendinize hemde sevdiklerinize göre mutlaka bir şeyler vardır.

Kahramanmaraş Olta Balıkçılığı

Olta Balıkçılığı
Olta Balıkçılığı
Kahramanmaraş’ta oldukça popüler olan sportif olta balıkçılığı aktivitesine sizlerde mutlaka katılmalısınız. Bir yandan doğa ile baş başa kalıp huzur bulurken diğer yandan balık tutma keyfini yaşayacaksınız. Sportif balık oltacılığı aktivitesi için en uygun yerler Sır Baraj Gölü ve Menzelet Baraj Gölüdür.

Kahramanmaraş’a Gidince Yapmadan Dönmeyin

* Eshab-ı Kehf’i, Kahramanmaraş Kalesini ve Kahramanmaraş Döngel Mağarasını gezmeden,
Eshab-ı Kehf
Eshab-ı Kehf
* Ünü bütün ülkeye yayılan meşhur Maraş Dondurmasını yemeden,
*Kahramanmaraş Tarhanasının tadına bakmadan,
Maraş Tarhanası
Maraş Tarhanası
* Hediyelik eşyalar satın almadan,
* Kahramanmaraş’a özgü Maraş postalını ve Maraş yemenisini girmeden
Maraş Yemenisi
Maraş Yemenisi
sakın dönmeyin…

ŞEBİ ARUS MEVLANAYI ANMA TÖRENLERİ TURU 0312 425 2500

ŞEBİ ARUS MEVLANAYI ANMA TÖRENLERİ TURU 0312 425 2500
ANKARA ÇIKIŞLI KONYA ŞEBİ ARUS MEVLANAYI ANMA TÖRENLERİ TURU

Ankara Çıkışlı ILGAZ Turu

Ankara Çıkışlı ILGAZ Turu
Hemen ara: 0312 425 2500

YILBAŞI AMASRA TURU

YILBAŞI AMASRA TURU
Hemen ara: 0312 425 2500

YILBAŞI KAPADOKYA TURU

YILBAŞI KAPADOKYA TURU
Ankara Çıkışlı Yılbaşı Kapadokya Turu

YILBAŞI SANATÇILI OTELLER- YILBAŞI OTELLERİ

YILBAŞI SANATÇILI OTELLER- YILBAŞI OTELLERİ
ANKARADA YILBAŞI REZERVASYON 0312 425 2500

En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir