BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

17 Kasım 2014 Pazartesi

İnözü Vadisi Beypazari

İnözü Vadisi

İnözü Vadisi, yaklaşık 100 km Ankara‘nın kuzeybatısında Beypazarı ilçesinde iki dağ arasındaki çukurca arazidir. Beypazarı ilçeside yaklaşık 700 metre irtifa’da yer almaktadır ve SebenKıbrıscıkNallıhanMihalıçcıkPolatlıGüdül ve Çamlıdere ilçeleri ile çevrilidir.

Konumu

Vadi kendisi 40° 12′ K enlem ve 31° 58′ D boylam içindeki alanda yer alır. Vadinin, doğu ve batı yamaçları çok dik ve kayalıktır. Vadi meyve bahçeleri, kavak tarlaları, fundalıklar her iki tarafında uçurum ve sarp kayalardan oluşur ve buradan Beypazarı - Kıbrıscık karayolu geçer. Bu kayalıklarda birçok mağarabulunmaktadır. Vadi Beypazarı kentsel bölgeye ulaşır, burada doğu ve batı yamaçları çok sarp ve kayalıktır. Bu bölümde vadi tabanı çok dar olup, şehir merkezine doğru genişler.

İklim

Konumu sonucu denizden uzak ve dağlarla çevrili olduğundan, Beypazarı ilçesi, yazları sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı bir karasal ve yarı kurak iklime sahiptir. Gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkları yüksektir. Vadinin kuzey tarafı, daha nemlidir ki, batı Karadeniz ikliminden etkilenir.

Üremek için İnözü Vadisinde bulunan kuş türleri

Kara leylek Ciconia nigra, Mısır akbabası Neophron percnopterus, Kaya güvercini Columba livia, Üveyik Streptopelia turtur, Ak karınlı ebabil Apus melba, Avrupa arı kuşu Merops apiaster, İbibik Upupa epops, Kaya kırlangıcı Hirundo rupestris veya Ptyonoprogne rupestris, Ak kuyruksallayan Motacilla alba, Kızılgerdan Erithacus rubecula, Bülbül Luscinia megarhynchos, Kara kızılkuyruk Phoenicurus ochruros, Bayağı kızılkuyruk Phoenicurus phoenicurus, Kara kulaklı kuyrukkakan Oenanthe hispanica, Gök ardıç kuşu Monticola solitarius, Karatavuk Turdus merula, Ökse ardıç kuşu Turdus viscivorus, Kamış bülbülü Cettia cetti, Maskeli ötleğen Sylvia melanocephala, Bayağı çıvgın Phylloscopus collybita, Dağ baştankarası Parus lugubris, Mavi baştankara Parus caeruleus, Büyük baştankara Parus major, Bayağı sıvacı kuşu Sitta europea, Kaya sıvacı kuşu Sitta neumayer, Bayağı sarıasma Oriolus oriolus, Kızıl sırtlı örümcek kuşu Lanius collurio, Alaca örümcek kuşu Lanius nubicus, Leş kargası Corvus corone, Bayağı kuzgun Corvus corax, Bayağı sığırcık Sturnus vulgaris, Bayağı serçe Passer domesticus, Kaya serçesi Petronia petronia, Saka kuşu Carduelis carduelis ve Keten kuşu Carduelis cannabina

En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir