BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!

BALKAN TURLARINDA ŞOK FİYAT 399€!!
Ankara çıkışlı Balkanlar Turu

26 Kasım 2014 Çarşamba

Erzurumda Gezilecek Yerler

Erzurum’da Bunları Yapın

Erzurum’a gitmeyi düşünüyorsanız ve Erzurum’a gidince ne yapacağım diye merak ediyorsanız işte Erzurum’da yapmanız gerekenler. Erzurum’a gidip de yapmadan dönmemeniz gereken şeyleri aşağıda sıraladık. Erzurum’da keşke bunu da yapsaydım, keşke şuraya da gitseydim demek istemiyorsanız işe size fırsat. Erzurum denince akla ilk gelen şeyler oltu taşı, Tortum Şelalesi, Palandöken Kayak Merkezi ve cağ kebabıdır. Bunların yanı sıra Erzurum’un tarihi yerleri, yöresel lezzetleri ve antik kentleri de Erzurum’a ayrı bir güzellik katmakta ve önem kazandırmaktadır.

İşte Erzurum’da Yapılacak Şeyler

Erzurum’da birçok tarihi yer ve Erzurum’a özgü birçok yöresel lezzetler bulunmakta. Erzurum’a gidince gezmeniz gereken tarihi yerlerden bazıları Yakutiye Medresesi, Erzurum Kalesi, Üç Kümbetler, Narman Peribacaları, Erzurum Ulu Camii ve Öşvank Kilisesidir. Bu tarihi yerleri gezmeyi de yapılacaklar listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca yapılacaklar listenize tatmanız gereken yöresel lezzetleri de ekleyin. Bu yöresel lezzetlerden bazıları başta cağ kebabı olmak şartıyla ayran çorbası, kadayıf dolması, yumurta pilavı, ekşili dolma ve kesme çorbasıdır.

Erzurum Hediyelik Eşya ve Aksesuarları

Oltu Taşlı Tespih
Oltu Taşlı Tespih
Erzurum’da satın alacağınız ve Erzurum’un birçok dükkanında görebileceğiniz oltu taşı, Erzurum’un simgelerindendir. Kendiniz ve sevdikleriniz için en azından bir anı olarak bir oltu taşı ile ilgili her hangi bir aksesuar almanızı tavsiye ederiz. Oltu taşından başka tespih, toka, bilezik gibi yine Erzurum’a özgü birçok aksesuarlarda mevcut. Bunlar ve bunlar gibi birçok hediyelik eşya ve aksesuarları satın alabilirsiniz.

Erzurum Rafting Yapma

İspir Rafting
İspir Rafting
Erzurum’da rafting yapabileceğiniz en uygun yer Erzurum’un İspir ilçesidir. İlçeden geçen Çoruh Nehrinde yapılan raftingler oldukça heywcanlı ve adrenalini yüksek geçmekte. Bu alanda Çoruh Nehri, Erzurum’a turizm açısından önemli katkıda bulunmuşştur.

Erzurum Tortum Şelalesi

Tortum Şelalesi
Tortum Şelalesi
Erzurum’un doğal güzelliklerinden birisi olan bu şelaleyi yapacaklarınız listenize mutlaka ekleyin. Erzurum’un yanı sıra Türkiye’ninde önemli şelalelerinden olan Torum Şelalesi, tam anlamıyla huzur veren doğanın tam ortası. Tortum Çayı üzerinde olan bu şelalenin yüksekliği tam 50 metre. Tortum Şelalesinin genişliği ise 20 metredir.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Kayak Merkezi
Erzurum denince akla ilk gelen şeylerden olan Palandöken Kayak Merkezi şehrin simgelerindendir. Kış turizmi açısından hem şehrin hemde ülkemizin en önemli noktalarındandır. 3125 metre yüksekliğe sahip Palandöken Dağının eteklerinde bulunan bu kayak merkezine yerli ve yabancı bir çok insan gelmekte. Eğer Erzurum’a kış mevsiminde gidecekseniz Palandöken Kayak Merkezinde kayak yapmayı da yapılacaklar listesine ekleyin.

Erzurum Cağ Kebabı

Cağ Kebabı
Cağ Kebabı
Erzurum’un bir diğer simgesi olan cağ kebabı sadece Erzurum’un değil ülkemizinde en lezzetli yemeklerinden. Türkiye’nin birçok şehrinde cağ kebabı yapılmakta. Ama cağ kebabını anavatanı olan Erzurum’da mutlaka yiyin.

Erzurum’a Gidince Yapmadan Dönmeyin

* Palandöken Kayak Merkezinde kayak yapmadan,
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Kayak Merkezi
* İspir’de rafting yapmadan,
İspir Rafting
İspir Rafting
* Çift minerali Medreseyi, Yakutiye Medresesini ve Erzurum Müzelerini gezmeden,
Çifte Minareli Medrese
Çifte Minareli Medrese
* Tortum Şelalesine görmeden,
Tortum Şelalesi
Tortum Şelalesi
* Cağ kebabı, ayran çorbası, kadayıf dolması yemeden
Kadayıf Dolması
Kadayıf Dolması
sakın dönmeyin…

En uygun Oteller - %50ye Varan İndirim!!!

2018 ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN

İlginizi çekebilir...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

bizi takip edin...

ilginizi çekebilir